Morgenmøde med Nordea
10mar08:3010:30Morgenmøde med Nordea
Arrangements-detaljer
Dette arrangement kræver ikke medlemskab Hvordan ser de økonomiske udsigter ud for 2026 i en verden præget af geopolitisk uro, toldkrig
Arrangements-detaljer
Dette arrangement kræver ikke medlemskab
Hvordan ser de økonomiske udsigter ud for 2026 i en verden præget af geopolitisk uro, toldkrig og markante udsving på de finansielle markeder? Og hvordan beskytter du dig og din virksomhed mod stadigt mere avanceret svindel?
Det vil du få svar på, når vi i fællesskab med Nordea inviterer på morgenmad og netværk d. 10. marts. Her får du både overblik og konkrete indsigter.
Dato: 10. marts 2026
Tid: 8.00-10.30
Sted: Den Blaa Engel, Vænget 4, 4400 Kalundborg
Program
8.00 Dørene åbner, morgenmad og netværk
8.20 Velkomst v. Kalundborgegnens Erhvervsråd
“Økonomisk vejrudsigt” v/Jan Størup Nielsen, Nordea
“Svindel der rammer virksomheder” v/Lasse Karner, Nordea
9.50 Afrunding og netværk
10.30 Tak for i dag
Lasse Karner, Fraud Expert i Nordea
”Lasse vil sætte fokus på, hvordan de kriminelle bagmænd hver dag bliver dygtigere til at manipulere med os samt give os et indblik i de meste aktuelle svindeltyper og teknikker.”


Jan Størup Nielsen, Cheføkonom i Nordea
”2025 har været et år præget af toldkrig og store geopolitiske spændinger. Det har sat tydelig aftryk i dansk økonomi og skabt store bølgeskvulp på de finansielle markeder.
Men hvordan er udsigterne for 2026? Det spørgsmål vil Jan Størup forsøge at besvare på Nordeas årlige økonomiske vejrudsigt.”
Tilmeld
Svar til arrangementet er lukket
Tid
Sted
Kino Den Blå Engel
Den Blaa Engel, Vænget 4